Domů aurafol
Služby

Fólie na okna budov

V dnešní době se stále častěji objevuje ve stavebnictví a architektuře jako stavební a designový prvek skleněná plocha. Bohužel z hlediska bezpečnosti, tepelné izolačnosti či ochrany proti slunečnímu záření je sklo samo od sebe velmi nedokonalé. Pokud se nechcete zbavit skleněných ploch ve svém okolí a obtěžují Vás nedokonalosti skleněné plochy, nabízíme velmi efektivní pomoc ve formě okenních fólií. Existují fólie s různým druhem ztmavení a propustnosti sluneční energie. Navíc některé fólie jsou přímo určeny na okna památkově chráněných objektů.

Účinky

Proč chtít okenní fólie:

Dnešní okenní fólie jsou schopné zabránit průniku sluneční energie a oproti nepolepenému sklu snížit teplo v interiéru až o 78%.

Jsou určeny pro ochranu interiéru před slunečním zářením UV a IR (99% UV filtr).

Všude tam, kde se nepříjemné a obtěžující sluneční paprsky odrážejí od sněhu, vody, nebo od okolních budov, je použití okenních fólií idealním řešením, jak tomu zabránit.

Okenní fólie snižují náklady na klimatizaci a zvyšují komfort užívání vnitřního prostoru.

Ochrané fólie zpevňují skleněné výplně, při rozbití pak zabraňují vysypání skla a poranění osob. Bezpečnostní fólie zabraňují násilnému vniknutí nepovolaných osob do budovy a jako součást Vašeho ochraného systému zvyšují Vaše bezpečí.

Výběrem některé z našich okenních fólií můžete zkrášlit zevnějšek Vašeho domu.

Profesionální instalace nijak nenarušuje Váš životní styl, Vaše aktivity ani Váš pracovní program.

Fólie exteriérové mají nejlepší odvod tepla, které díky nainstalování na vnější stranu okna neproniká prosklením, ale odráží se do venkovního prostředí. Reflexní fólie díky svému zrcadlovému efektu způsobenému mikrovrstvami kovových částic znemožňují průhled do místností a mají nejvyšší účinnost odrazu sluneční energie. Určeny na ochranu interiéru proti účinkům slunečního záření jako je přehřívání interiéru, ochrana proti UV a IR záření. Použití na OBJEKTY, speciálně vhodné na všechny tepelně izolační skla!

Okenní fólie jsou určeny na ochranu interiéru proti slunečnímu záření. Zabraňují přehřívání interiéru a snižují průnik UV a IR záření o více než 99 %. Nabízíme i fólie nereflexní, které mohou být použity na okna historických a památkově chráněných objektů – HRADY, ZÁMKY, MUZEA, GALERIE, STUDOVNY, BUDOVY V HISTORICKÝCH CENTRECH MĚST aj. Vzhledem k jejich nízkému odrazu světla nenarušují jejich původní vzhled.

Proti zimě – tepelně – izolační a IR fólie

Nabízíme Vám i několik speciálních vysoce kvalitních interiérových okenních fólií se zvýšeným tepelně izolačním účinkem, které ochrání Vaše zboží ve výlohách před jeho blednutím a nebo zpříjemní pobyt na Vašem pracovišti. Tepelně izolačního účinku bylo dosaženo kompromisním řešením mezi účinností a ztmavením, při zachování nejvyšší možné propustnosti světla. Fólie jsou určeny na ochranu interiéru proti slunečnímu záření, přehřívání interiéru i jako ochrana proti UV a IR.

Výlohové a vitrínové fólie
na ochranu proti UV

Řešíte problém, jak ochránit vzácné knihy, dokumenty či jiné náchylné exponáty, umělecká díla či jiné vystavené zboží před blednutím, slunečními paprsky a před teplem? Neradi byste však ochudili veřejnost o možnost pokochat se jimi? Už je nemusíte schovávat v temných prostorách. Díky našim fóliím máte po problému. Nabízíme Vám celou řadu vysoce kvalitních okenních fólií Suntek a SolarScreen, které nejen že ochrání Vaše exponáty a zboží ve vitrínách, výlohách a zámeckých expozicích, ale zpříjemní i Vaše pracoviště. Výlohové a vitrínové fólie zabraňují prostupu UV a IR záření prosklenou plochou, mají 99% UV filtr a jsou vhodné na všechny typy skel a oken. Blednutí nezpůsobuje pouze vliv UV záření, ale také viditelné světlo a působení sluneční energie, respektive infračervené záření. Žádná fólie však nezastaví blednutí úplně, ale rozhodně prodlouží dobu životnosti vystavovaného zboží a udrží jeho kvalitu po delší dobu než bez této ochrany. Pokud se na sklo neinstaluje kvalitní fólie s pokovenou vrstvou a částečně zatmaveným povrchem, je blednutí zabráněno zdaleka z větší části, než-li pouze fólií s UV ochranou. Platí pravidlo, že čím tmavší a účinnější je fólie, tím je větší stupeň ochrany proti blednutí. V případě vystavovaného zboží je však záměrem, aby toto zboží bylo vidět i z dálky a ze všech úhlů pohledu. Je proto třeba vybrat fólii, která je v podstatě kompromisním řešením mezi účinností a zatmavením. Proto naše nabídka obsahuje více druhů fólií s odlišným zatmavením a účinností.

CLEAR 2M, ochranná čirá fólie 50 mikronů – vhodná jako výlohová fólie na ochranu zboží díky 99% UV filtru před UV zářením chrání zboží za výlohou před blednutím, zároveň při rozbití skla chrání zboží před střepy.

 

CLEAR 4M, ochranná čirá fólie 100 mikronů – vhodná jako výlohová fólie na ochranu zboží díky 99% UV filtru před UV zářením chrání zboží za výlohou před blednutím, zároveň při rozbití skla chrání zboží před střepy. Dále je vhodná pro skla v koupelně, interiérové skleněné příčky nebo prosklená okna či dveře doma, v kanceláři . Podle ČSN EN 12600 plní pevnostní kategorie 2B2.

CLEAR 7M, ochranná čirá fólie 175 mikronů – pro použití na ochranu osob ve více frekventovaných prostorách, kde je očekávána větší intenzita nárazů (sportovní centra, obchodní centra, školy, rodinné domy aj.) Fólie chránící osoby z nalepené strany před pořezáním střepy při rozbití skleněné plochy podle ČSN EN 12600 plní pevností kategorie 1B1. Má 99% UV filtr chránící osoby a vnitřní vybavení proti blednutí.

Ochrana objektů, rodinných domů, bank a osob v objektech proti kriminalitě a vloupání.

CLEAR 12M, bezpečnostní čirá fólie 300 mikronů – zabezpečení skleněných ploch znesnadňující násilné vniknutí osob při kriminalitě a vandalismu. Má kriminalistický atest a Podle ČSN EN 356 plní pevnostní kategorie P1A a P2A . Má 99% UV filtr chránící osoby a vnitřní vybavení proti blednutí.

CLEAR 21M, ochranná čirá fólie 525 mikronů – nejsilnější možná ochrana osob v objektech proti vysypání skla a tlakové vlně při bombovém útoku, tzv.BOMB BLASTING PROTECTION. Vystojí úder o síle 358lb. Má 99% UV filtr chránící osoby a vnitřní vybavení proti blednutí.

Antigraffiti ochraná fólie

Antigraffiti fólie je speciálnì navržena na ochranu skla proti poškrábání a případnému útoku sprejem či fixem. Fólie je vyrobena ze 100 mikronového polyesteru s vrstvou teflonu o vysokém povrchovém pnutí, které má minimální přilnavost. Obsahuje 95% UV filtr a je transparentní a tudíž se hodí například na výlohy, do vlaků a na vozy MHD. Antigraffiti fólie se používá jak v exteriéru tak v interiéru a je vhodná i pro laminaci velkoplošných tisků v signmakingu. Pokud na aplikovanou fólii bude nastříkán sprej, teflonový povrch fólie způsobí, že barva nezaschne a začne stékat.

Antifog ochraná fólie

Antifog fólie se používá na okna nebo zrcadla, na kterých dochází k zamlžování vlivem rozdílné teploty a vlhkosti. Je ideální pro použit na skla v automobilech, koupelnách, saunách či na skla lednic a chladicích boxů. Fólie má tloušku 100 mikronù, a proto slouží i jako ochranná fólie proti vysypání skla při jeho poškození.

Okenní privátní průsvitné a současně neprůhledné fólie
Okenní privátní neprůsvitné a současně neprůhledné fólie

Barevné fólie

Nemáte dostatek soukromí? Vytvořte si privátní prostředí zneprůhledněním skleněné plochy pomocí okenní privátní fólie. Tyto fólie lze rozdělit do 2 skupin. Průsvitné a neprůsvitné. Průsvitné fólie nahrazují pískované sklo pro zneprůhlednění skleněných ploch při zachování maximální propustnosti světla.

Jsme tu pro vás

Napište nám